22 lipca 2024

Suplement pobudzający wzrost mięśni

Ogromna ilość suplementów może przytłaczać, dlatego wielu sportowców sięga po produkty, które są znane od lat i zostały dokładnie przebadane. Do tych preparatów należy kreatyna.
Co kupić?
Możemy nabyć monohydrat, czyli niemal stuprocentową kreatynę. Ta czysta postać zyskała ogromne zainteresowanie sportowców wiele lat temu. Od tej pory modyfikowano skład odżywek, aby poprawić wchłanianie czy wpłynąć na rozpuszczalność produktu. Dzięki temu mamy opcję zastosowania innych postaci kreatyny. Jest to między innymi jabłczan czy ester etylowy. Dostępne są też preparaty o maksymalnej biodostępności, do których stworzenia wykorzystano chociażby pirogronian.
Jak stosować?
Kreatyna, jak każdy suplement, powinna być stosowane według zaleceń producenta. Nie należy przekraczać zalecanej dawki oraz pamiętać o piciu dużych ilości wody, która będzie wiązana w komórkach dzięki kreatynie. Konieczne jest też zachowanie odpowiednich przerw pomiędzy poszczególnymi cyklami. Dzięki temu preparat nie zaszkodzi zdrowiu i przyniesie pożądane efekty.