22 lipca 2024

Spalanie tłuszczu – po jakie suplementy sięgać

Dbanie o szczupłą i zdrową sylwetkę to jeden z wymogów naszych czasów. Jednak nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych warto zwracać szczególną uwagę na ten właśnie aspekt. Przy zdrowej, zrównoważonej diecie, nie ma potrzeby sięgania po różne wspomagacze odchudzania.
Trzeba przede wszystkim zmienić swój tryb życia – większa aktywność fizyczna w połączenie z lżejszą, za to bardziej wartościową w składniki odżywcze dietą jest kluczem do sukcesu. Nie oznacza to jednak, że nie można stosować różnych sposobów wspomagania – jednak trzeba po nie sięgać z umiarem i pamiętać, że są one tylko wspomożeniem w procesie odchudzania, muszą być połączone z ćwiczeniami oraz zdrowszą dietą.
Przede wszystkim więc zadbajmy o to, by znaleźć czas na spacery, bieganie, jazdę na rowerze – regularnie, kilka razy w tygodniu. Wyeliminujmy słodycze, szczególnie te kupne, ograniczmy w diecie tłuszcze pochodzenia zwierzęcego oraz tanie tłuszcze roślinne. Możemy sięgać po suplementy zawierające np. l-karnitynę – przyspiesza ona spalanie tkanki tłuszczowej.