22 lipca 2024

Suplementy i odżywki dla sportowców

Sportowcy muszą w szczególny sposób dbać o swoje organizmy, dlatego, że w ich przypadku mamy do czynienia z nadmiernym wysiłkiem fizycznym. Oczywiście sam w sobie wysiłek jest wskazany dla zdrowia, ale trzeba też pamiętać, że osoba wyczynowo uprawiająca sport, ma inne wymagania, co do ilości, proporcji poszczególnych składników odżywczych.
Często jest tak, że w normalnej, odpowiednio zbilansowanej diecie, trudno byłoby sobie dostarczyć np. odpowiednich ilości cennego z punktu widzenia osób uprawiających np. sporty siłowe białka. Dlatego warto wtedy sięgać po specjalne odżywki, z dobrze przyswajalnym białkiem. Najlepiej, by było to białko serwatkowe, ewentualnie, dla wegetarian polecane jest – białko sojowe.
Ponadto trzeba też zadbać o odpowiednie uzupełnianie elektrolitów. Na rynku mamy do czynienia z szerokim wyborem tego typu napojów dla sportowców. Zawsze warto dokładnie sprawdzić skład i opis takiego napoju, by wiedzieć, że wybieramy faktycznie prawdziwy, elektrolitowy napój, który nam pomoże się szybciej zregenerować pomiędzy ćwiczeniami czy po treningu.