22 lipca 2024

Rozgrzewka i suplementacja

Aby trening był nie tylko skuteczny, ale też bezpieczny, warto zatroszczyć się o zdrowie. Jedną z kwestii, na jakie narzekają sportowcy, są kontuzje stawów. Jeśli jednak zadbamy o nie należycie, będą wytrzymałe i elastyczne.
Jak chronić stawy?
Stawy wymagają dostarczania organizmowi substancji, które tworzą tkankę łączną i dbają o jej elastyczność oraz właściwą strukturę. Jeśli szukamy odpowiedniego suplementu, najlepiej postawić na ten, który będzie łączył w sobie właściwości glukozaminy i chondroityny. Dzięki nim stawy szybciej się regenerują i jesteśmy gotowi na podjęcie kolejnego wysiłku fizycznego. Zadbajmy też o właściwą ilość kolagenu oraz wspieranie jego syntezy przez obecność witaminy C. Te składniki znajdziemy w suplementach, gwarantując tym samym skoncentrowaną dawkę dla organizmu.
Ruch to zdrowie
Odpowiednia dawka ruchu i przygotowanie się do niej to gwarancja bezpiecznego treningu. Jeżeli przed rozpoczęciem ćwiczeń przeprowadzamy rozgrzewkę, stawy będą lepiej przygotowane do podnoszenia ciężarów oraz licznych powtórek.