18 czerwca 2024

SUPLEMENTY NA WŁOSY

Suplementy diety o specjalnym przeznaczeniu – czyli poprawiające stan i kondycję włosów – mogą być przyjmowane zarówno przez mężczyzn i kobiety, którzy walczą z wypadaniem włosów, łysieniem, zniszczonymi końcówkami, matowymi włosami.
Suplementy diety nie sprawią, że od razu głowa pokryje się nam gęstymi, pięknymi włosami. Na pewno jednak może poprawić ich stan bardziej od środka, szczególnie jeżeli dodatkowo używamy odpowiednich szamponów i odżywek.
Witaminy i minerały
Chcąc mieć piękne włosy, zacznij przyjmować witaminę A. to właśnie ona jest odpowiedzialna za wydzielanie sebum – w przypadku jej braku skóra łuszczy się, staje się bardziej przesuszona, a my musimy walczyć z łupieżem.
Różne składniki na włosy
Witamina B doskonale oddziałuje na owłosienie w obrębie ich wzrostu, poprawia także ich kondycję. Witamina H, nazywana także biotyną, bardzo często pojawia się jako składnik rożnych preparatów zapobiegających wypadaniu włosów.
Witaminy C i E świetnie poprawiają nasze krążenie. Sprawiają, że skóra jest w pełni dotleniona i odżywiona, poprawiają wzrost włosów, zapobiegają ich wypadaniu.